Share on Facebook

Share on Twitter

Share on LinkedIn

Share on Email

Share More
farshad

About me

  Member Since : 28 October 2021  (Alwar )

 

 

جاذبه های دیدنی در جزیره کیش

کیش همواره مقصدی ایده آل در تمام فصول سال است ، اما با آغاز فصل پاییز موج بزرگی از مسافران به مناطق جنوبی ایران و به خصوص جزیره کیش سفر نموده و از اب و هوای مطبوع و بهاری این مناطق بهره مند می شوند . کیش تا پایان فصل زمستان پذیرای میلیون ها مسافر است و بعد از آن به طرز چشمگیری از میزان گردشگران کاسته می شود .

جزیره کیش علاوه بر طبیعت زیبا دارای امکانات رفاهی و تفریحی متنوع است و همه آنچه را از سفری رویایی انتظار دارید در اختیارتان قرار می دهد . از هتل های لوکس و اقامتگاههای متعدد گرفته تا مراکز خرید مدرن و مجموعه های تفریحی و همچنین سواحل بسیار زیبا .

خلاصه اینکه در جزیره کیش و تور کیش سفر باتو تعطیلاتی بیادماندنی را تجربه خواهید نمود و در جرگه مسافران همیشگی  آن قرار می گیرید .  سواحل شنی و آبهای فیروزه ای و زلال دور تا دور کیش را در بر گرفته و تفریحات آبی مهیج در همه جای جزیره در دسترس خواهد بود . خلاصه با هر سلیقه و سنی که باشید سفر به این جزیره برایتان جذاب و سرگرم کننده خواهد بود .

در ادامه مختصری از تاریخچه جزیره کیش را بازگو کرده و شما را با برخی از جاذبه های آن اشنا می کنیم .

جزیره کیش که درگذشته به نام  قیس شناخته می شد و در تمامی ادوار همانند دوران هخامنشیان ، ساسانیان و اشکانیان بخشی از قلمرو ایران محسوب می شد . با گسترش اسلام به این سرزمین جزیره کیش به دست خلفای اموی ‌افتاد و بعد از آن مجدداً توسط فردی از اهالی ری تمامی جزایر خلیج‌فارس خریداری و دوباره به ایران بازگردانده شد . اما جالب است بدانید در زمان حکمرانی سلجوقیان جزیره کیش به اوج قدرت رسید وبه بزرگ‌ترین مرکز تجاری در آب های خلیج‌فارس تبدیل گردید .

 به اعلام سفر باتو ، جزیره کیش حدود نود و دو کیلومتر وسعت است و بخشی از شهرستان بندرلنگه به حساب می آید . کیش تنها جزیره ایست که از قنات آب شیرین بهر منده بوده و همین توجه به آن را چندین برابر نموده است .  همانطور که می دانید مناطق جنوبی ایران و جزیره کیش آب ‌و هوای گرم و مرطوب است و رطوبت هوا به خصوص در تابستان  ها بقدری بالا است که امکان نفس کشیدن را در فضای باز بیرون سخت می نماید . از این رو عمده مسافران فصول پاییز و زمستان را برای سفر انتخاب می کنند . ضمنا کیش دارای پوشش گیاهی نسبتا غنی است و از باغ ‌های خرما گرفته تا درختان کنار ، کهور و درختان غیربومی آکاسیا ، اکالیپتوس ، سمر ، ابریشم و کنوکارپوس در آن رشد و نمو نموده اند .

 

تماشای باغ پرندگان و پارک  دلفین ها

پارک دلفین ها از آن دسته مکان های دیدنی است که مورد استقبال فراوان گردشگران قرار گرفته و به خصوص برای کودکان و نوجوانان محیطی شاد و آموزنده را پدید آورده است . با ورود به این مجموعه سرگرم کننده شاهد نمایش های گوناگون و مفرح دلفین های با هوش و با استعداد خواهید بود و همچنین با گونه های دیگر پستانداران عظیم آشنا می شوید . این مجموعه از بخش های جذاب دیگری نظیر باغ پرندگان و جنگ های شاد تشکیل شده است .

شهر حریره

شهر باستانی حریره  قدمتی هشتصد ساله  دارد  و بخشی از شهرستان بندرلنگه محسوب می گردد. وسعت این منطقه در حدود صد و بیست هکتار است و اغلب آثار به جا مانده در آن متعلق به دوران ساسانیان و اوایل ورود اسلام به این سرزمین است.

حین گشت و گذار در فضای این شهر با آثار باستانی همچون مسجد، قنات‌ ، حمام های تاریخی و خانه اعیانی برخورد خواهید نمود که دیدن هر کدام از آنها بسیار سرگرم کننده و جذاب خواهد بود.

 

کشتی یونانی

تماشای منظره زیبای کشتی یونانی و ثبت عکس های یادگاری در این ساحل از دیگر کارهای مورد علاقه مسافران است . برای تماشای کشتی یونانی می بایست به سواحل اطراف روستای باغو بروید و البته بازدید از خود این روستا نیز بسیار جالب و سرگرم کننده خواهد بود .

وزن کشتی یونانی در حدود هفت هزار تن است و طول آن صد و سی و شش متر است و اکنون به نماد جزیره کیش تبدیل شده است .

جزیره هندرابی

جزیره ی هندرابی یکی از بکرترین و در عین حال زیباترین جزایر این منطقه در تورهای کیش  است و برای رسیدن به آن میتوان از آبهای کیش قایقی کرایه نمود و در کمتر از سی دقیقه به این جا رسید. هندورابی در میان جزیره کیش و جزیره لاوان قرار گرفته و بومیان آن بسیار خوش رو و خونگرم هستند و اغلب با ماهیگیری اشتغال دارند.  سواحل این جزیره بسیار آرام است و شنهای طلایی آن مکانی امن برای استراحت و لذت از آرامش حکمفرا در اینجاست . البته شنا و غواصی در آبهای اطراف جزیره هندورابی تجربه ای بی تکرار است.

لازم بذکر است مساحت این جزیره بیست و سه کیلومتر بوده و در سالهای اخیر در راستای اهداف توسعه گردشگری در این منطقه پی ریزی زیربنایی بسیاری در آن صورت گرفته شده است .

 My Contribution


Click On the Tabs to see my contribution..!!

Note : Hidden content . Visible only to logged in members


  Member Stats
  • Total Points: 20
  • Profile Visits: 66


Post a Suggestion for LCI Team
Post a Legal Query